Styropapa 20 cm EPS 100 0036

70,73 zł
Brutto

Dane techniczne:

Grubość 202mm
Wymiar płyty: 1000mmx1000mm
Twardość: EPS 100 3,5 t/m2
Grubość laminatu: 2,2mm
Rodzaj wkładki: welon szklany
Gramatura wkładki laminatu: 80g/m2

Uwaga! Koszt oraz czas dostawy należy ustalić telefonicznie 530 652 959 lub @ biuro@bitumen.com.pl

Uwaga! Koszt oraz czas dostawy należy ustalić telefonicznie 530 652 959 lub @ biuro@bitumen.com.pl

Dane techniczne:

Grubość 202mm
Wymiar płyty: 1000mmx1000mm
Twardość: EPS 100 3,5 t/m2
Grubość laminatu: 2,2mm
Rodzaj wkładki: Welon szklany
Gramatura wkładki laminatu: 80g/m2

Płyty warstwowe termoizolacyjne Termobit - 1 i Termobit - 2 zwane potocznie styropapą stosowane są jako skuteczna izolacja termiczna dachów płaskich bezpośrednio pod pokrycia papowe. W naszej ofercie mamy m.in. styropapę 20 EPS 100 0036. Styropapa powinna być układana na podłożach betonowych, drewnianych, pokrytych blachą trapezową albo na istniejącym pokryciu papowym. Styropapa jest mocowana do podłoża specjalnymi klejami bitumicznymi, poliuretanowymi lub mechanicznie za pomocą tulei z wkrętem. Jako firma produkcyjna zapewniamy najwyższą jakość produkowanego materiału. Towar produkowany jest zawsze pod zamówienie klienta i nigdy nie jest składowany od produkcji dłużej niż kilka dni. Dzięki temu towar jest nieutleniony, bez uszkodzeń.

Cechy styropapy 20 cm

Styropapa 20 cm to popularny produkt stosowany w budownictwie, który zapewnia wyjątkową izolację termiczną dachów płaskich. Wyróżnia się doskonałymi parametrami oraz szerokim zakresem zastosowań. W naszej hurtowni styropianu k. Poznania sprzedajemy styropapę o wymiarach 1000 mm x 1000 mm, co pozwala na łatwe dopasowanie jej do różnych powierzchni dachowych. Grubość płyt wynosi 202 mm, co gwarantuje skuteczne zabezpieczenie przed utratą ciepła oraz optymalną izolację termiczną. Dzięki temu płyty są idealnym produktem dla budynków o różnorodnych konstrukcjach i wymaganiach termicznych.

Styropapa o grubości 20 cm charakteryzuje się wysoką twardością EPS 100, wynoszącą 3,5 t/m2. Oznacza to, że jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zachowuje swoje właściwości izolacyjne przez długi czas. Wysoka twardość płyt sprawia, że są one również łatwe w montażu oraz nie ulegają odkształceniom pod wpływem obciążeń. Płyty termoizolacyjne Termobit pokryte są laminatem o grubości 2,2 mm, który zapewnia dodatkową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Laminat wykonany jest z welonu szklanego, co sprawia, że płyty są odporne na działanie wilgoci oraz promieniowania UV. Dzięki temu zachowują swoje właściwości izolacyjne oraz estetyczny wygląd przez wiele lat.

Wkładka laminatu styropapy 20 czy styropapy 15 cm charakteryzuje się gramaturą wynoszącą 80 g/m2. Jest to wartość optymalna, która zapewnia odpowiednią wytrzymałość płyt oraz ich skuteczność w zakresie izolacji termicznej. Wysoka gramatura wkładki laminatu sprawia również, że płyty są łatwe w obróbce i montażu. Wszystkie materiały wykorzystywane do produkcji styropapy produkowane są przez polskie firmy z branży budowlanej. Oferowana styropapa ma współczynnik lambda 0036.

Zastosowanie styropapy o grubości 20 cm

 • Dachy betonowe.
 • Dachy z blachy trapezowej
 • Dachy z istniejącym pokryciem papą
 • Dachy drewniane deskowane lub pokryte płytą OSB
 • Tarasy.
 • Fundamenty.
 • Podziemne garaże (płyty ze styropianu EPS 200 - Parking)


Zalety płyt termoizolacyjnych Termobit

 • Brak obciążenia konstrukcji dachu
 • Wysoka wytrzymałość na nacisk (od 1.8 t/m2 do 4,5 t/m2)
 • Wysoka odporność na wszelkie zjawiska pogodowe
 • Niska nasiąkliwość na poziomie 2 %
 • Zabezpieczenie papą zapobiega utlenianiu się styropianu
 • Łatwy montaż mechaniczny za pomocą klejów poliuretanowych lub bitumicznych


Dane techniczne:

Grubość 102mm
Wymiar płyty: 1000mmx1000mm
Twardość: EPS 100 3,5 t/m2
Grubość laminatu: 2,2mm
Rodzaj wkładki: Welon szklany
Gramatura wkładki laminatu: 80g/m2

Styropapa Biterm - 1 i Biterm - 2 TYP EPS 100 posiada Krajową Ocenę Techniczną nr IMBiGS - KOT-2017/0007 wydanie 1 z dnia 18.12.2017 opracowaną przez Notyfikowaną Jednostkę Badawczą - Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.

Na prośbę klienta jako producent wystawiamy i dostarczamy razem z materiałem Deklarację Właściwości Użytkowych oraz dokument KOT.

Klasa palności : E - materiał posiadający właściwości samogasnące


Ze względu na specyfikę produktu, jakim jest styropapa, istotne jest ryzyko pożarowe. Produkowana przez nas styropapa zawiera domieszkę bromu, który nadaje styropianowi właściwości samogasnące.

Uwaga:

Styropapy sprzedawane bez certyfikatu mogą być produkowane ze styropianów o klasie palności F - materiałów wysoce łatwopalnych bez właściwości samogasnących.

Styropapa EPS 100 , lambda 0036 jest przez nas produkowana z białego styropianu z możliwością wystąpienia granulek grafitu. Kulki grafitu są wynikiem technologii produkcyjnej. Nie mają wpływu na polepszenie/pogorszenie jakości produktu.

Transport i płatność:

Towar dostarczany jest za pomocą naszych aut. Kierowca ma obowiązek pomocy przy rozładunku towaru.

Płatność pobierana jest przez kierowcę na podstawie faktury VAT dostarczanej z towarem.

Wszystkie materiały wykorzystywane do produkcji reklamowanego materiału produkowane są przez polskie firmy z branży budowlanej.61 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.